Zdislava Lojdová: Bez zbytečných řečí řešit i nepříjemné věci

Co jste manželovi (Radek Lojda, dnes místostarosta za TOP 09) řekla na to, když prvně přišel s tím, že se chce zapojit do lokální politiky na Praze 10, konzultoval to s vámi?
Vzhledem k tomu, že si nepamatuju, co jsem říkala, tak předpokládám, že to nebylo nic závratného. V podstatě nemám s Radkovou prací problém, jsem ráda, že dělá to, co ho baví, a kde může být užitečný.

Máte ještě vcelku malé děti, jak moc Radkovo pracovní vytížení ovlivňuje váš rodinný život?                                                                                                Já mám asi trochu zkreslený pohled na běžný rodinný život. Můj táta pracoval jako první strojní důstojník na zaoceánských nákladních lodích a nebyl doma třeba i půl roku. Takže Radek je doma vlastně až moc … Je fakt, že přes týden toho moc společně podniknout nestíháme, ale snažíme si to vyhradit alespoň o víkendech.

Pracujete v PR oddělení mezinárodního výzkumného centra, to je také celkem náročné povolání. Jak si dělíte s mužem péči o domácnost a děti?
Stíhá se jim Radek věnovat?                                                                                                                                                                                                      Pracuji na poloviční úvazek, což považuji za ideální řešení, které mi umožňuje věnovat se jak dětem, tak i sama sobě a své profesi. Domnívám se, že flexibilní způsob práce je čím dál žádanější a do budoucna bude u pracovních pozic, kde je realizovatelný, velkým přínosem nejen pro zaměstnance, ale také pro zaměstnavatele.Jinak samozřejmě nejsem ani na domácnost, ani na děti sama. Radek se jim plnohodnotně věnuje a občas pomůžou i babičky a dědečkové, tetičky nebo strýčkové. Jsme naštěstí rozvětvená rodina.

Mluvíte Radkovi do toho, co má prosazovat na radnici a dá na Vás? Kdyby jste mohla prosadit něco místo něj, co by to bylo?                                   Jestli na mě dá, to si nejsem moc jistá, ale svoje názory a postřehy mu sděluji možná častěji, než by chtěl. Diskuze nejen o práci se u nás vedou pořád. Mně se líbí, jak Topka na Praze 10 pracuje, bez zbytečných velkých řečí se snaží řešit i nepříjemné věci, které jsou z velké části zděděné po předchozích koaličních uskupeních a na které ostatní nemají dost kuráže. Já bych prosazovala kvalitní výuku ve kvalitních školách a řádné ocenění kvalitních pedagogů. Sama jsem vystudovaná učitelka a myslím si, že do vzdělání národa se vyplatí investovat.

logo_Top09_final.png

Regionální kancelář TOP 09 Praha 10

Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
Close Menu