Marie Peková: Obdivuju Tomáše za to, kolik toho za ty pouhé dva roky zvládl prosadit

Co jste Tomášovi řekla na to, když přišel s tím, že se chce opět zapojit do lokální politiky na Praze 10 jako lídr a kandidát na starostu? Konzultoval to s vámi?
Nepřekvapilo mě to. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by Tomáš v komunální politice nepokračoval. Práce ho baví a má mnoho rozpracovaných projektů, které by rád dotáhl do konce. Nepřekvapilo mě ani to, že je lídr, protože politiku na Praze 10 sleduji a vzhledem k tomu, jak náročné gesce má svěřené a kolik času své práci věnuje, je tato pozice myslím zasloužená. Z těchto důvodů jsme to doma tedy ani nekonzultovali, ale brali jako hotovou věc.

Máte malé miminko, jak moc Tomášovo pracovní vytížení ovlivňuje chod vaší domácnosti?
Lhala bych, kdybych řekla, že vůbec. Dříve by mě ani nenapadlo, jak je komunální politika náročná a že pokud ji chce člověk dělat svědomitě, zabere mu většinu jeho času. Práce nekončí s koncem úředních hodin, ale často zabere i čas o víkendech, ať už jde o studování podkladů k jednání rady či zastupitelstva nebo ,,pouze” o zaměstnávání mysli člověka. Nicméně ve chvílích, kdy je doma, tak se snaží, i když jako většina mužů ne s velkým enthusiasmem, pomoci.

I když jste doma s miminkem, nedávno jste dopsala diplomovou práci na univerzitě (pozn. Vysoká škola ekonomická v Praze). Kombinovat to s péči o miminko musí být dost náročné. Jak si dělíte s mužem péči o domácnost a dítě? Stíhá se mu Tomáš věnovat?
Magisterské studium jsem studovala již při zaměstnání, takže tak výrazný rozdíl to nebyl. Tím ovšem neříkám, že to není náročné. Tomáš se v době, kdy jsem psala diplomovou práci snažil pomoci alespoň o víkendech, chodil s malým na procházky a já mohla studovat. Ctím tradiční rozdělení rolí, já se starám o malého, peru, vařím a dělám ty ženské práce a Tomáš se zase stará o auto, zahradu a umí cokoliv doma opravit. Péči o miminko si také rozdělujeme, on s ním více dovádí a já zase častěji koupu a přebaluji :-). Myslím, že se snaží užívat si malého ve všech volných chvílích.

Mluvíte Tomášovi do toho, co má prosazovat na radnici a dá na Vás? Kdybyste mohla prosadit něco místo něj, co by to bylo?                                          O Tomášově práci se doma bavíme vlastně každý den. Tomáš je člověk, který věci dělá na 150% a i proto nad nimi neustále přemýšlí a já ho ráda vyslechnu a řeknu mu svůj názor a třeba pak spolu i společným rozhovorem dojdeme k nějakému realizovatelnému nápadu. Ve veřejné správě jsem byla zaměstnána a znám složité procesy, které každý projekt provázejí. O dění v práci se umíme pobavit myslím rovnocenně. Obdivuju Tomáše za to, kolik toho za ty pouhé dva roky zvládl prosadit a i bych mu přála, aby v tom mohl pokračovat. Vzhledem k tomu, že mám vzdělání v oblasti ekonomiky kultury a kultura mi je blízká, byla bych ráda, aby se mu podařilo dokončit vybudování kulturní osy na Praze 10, tedy dokončení rekonstrukce Bia Vzlet, Strašnického divadla, KD Barikádníků a pak i KD Eden.

logo_Top09_final.png

Regionální kancelář TOP 09 Praha 10

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
Close Menu