Kam chceš na školu v přírodě?

Debaty o tom, kam a za jakých podmínek jezdit na školy v přírodě a lyžáky se v Praze 10 vedou od chvíle, kdy městská část v roce 2008 koupila Horský hotel v Janských lázních. Ještě vzrušeněji se vedly poté, co radní loni v létě rozhodli o tom, že se do hotelu dočasně jezdit nebude.

„Chtěli jsme si totiž být jistí, že děti z Prahy 10 jezdí do bezpečného a pohodlného hotelu. Loni v létě jsme po několika kontrolách měli pochybnosti, jestli tyto základní požadavky hotel splňuje. Iniciovali jsme několik oprav, dohlíželi na to, aby byly všechny revize a s novým školním rokem tak máme dobré zprávy: zvýhodněné výjezdy do Horského hotelu by se s říjnem měly znovu rozjet,“ říká radní pro oblast školství Ondřej Počarovský.
Provozovatel hotelu totiž dříve zanedbal své povinnosti i správu Horského hotelu v Janských lázních, který patří společnosti Praha 10 Rekreace a.s. . Poté, co se uskutečnily opakované kontrolní výjezdy, politici rozhodli, že za takového stavu děti na Černou horu město posílat nebude.

„Výjezdy i program dotovaných škol v přírodě a lyžařských výcviků jsme kvůli bezpečnosti a zanedbanému stavu hotelu zastavili a opakovaně vyzvali k odstranění chyb a zajištění standardních podmínek,“ říká Ondřej Počarovský. Od loňského listopadu tak vlastník hotelu Praha 10 Rekreace a.s. pracuje na tom, aby se do hotelu od podzimu 2018 mohlo zase začít jezdit.
¨
TOP 09 rozhodně stojí o to, aby byl program dotovaných výjezdů jako takových obnoven. Připravili jsme proto novou smlouvu s vlastníkem hotelu, která počítá se slevou na dítě a den, se snížením celkového počtu turnusů, s novým přihlašovacím systémem i úpravou počtu turnusů pro jednotlivé školy podle jejich velikosti a požadavků.
A přidali jsme ještě jednu velkou novinku: radnice bude moci za určitých podmínek dotovat pobyty dětí i na jiných místech.

„Snažíme se vyjít vstříc i požadavku, který velmi často zazníval na loňských veřejných slyšeních s rodiči a učiteli. Hledáme proto způsob, jak bychom z radničních peněz mohli podpořit také pobyty našich dětí jinde, než v Krkonoších,“ vysvětluje jednu z novinek Ondřej Počarovský.

logo_Top09_final.png

Regionální kancelář TOP 09 Praha 10

Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
Close Menu